Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


18 XII: Koncert w Opolu dla miłośników żagli


wira 29.11.2015

Gościem specjalnym w Tawernie Podróżników Kubryk na Rynku o godz. 20.00 będzie "Szkocka Trupa", która po raz pierwszy wystąpi w Opolu. Bilety po 20 zł - w Kubryku.


W tym roku opolscy żeglarze brali udział w wielu rejsach. Począwszy od historycznych dokonań: „Selma Expedition” która zapłynęła najdalej na południe, poprzez udział w Bitwie o Gotland czy Polonez Cup. Były rejsy na żaglowcach STS Kapitan Borchardt i STS Pogoria. Były rejsy po morzach: Śródziemnym, Tyreńskim, Jońskim, Liguryjskim, Egejskim, Bałtyku i Adriatyku. Były wyspy Kanaryjskie, Greckie, Korsyka, Malta itd. Można by jeszcze wymieniać. Ważne, że pływamy, odwiedzamy nowe dla nas porty, poznajemy nowe akweny. Przybywa kapitanów, sterników morskich i żeglarzy. Dlatego zachęcamy Was byście pokazali filmy, zdjęcia z Waszych rejsów i poopowiadali o tym gdzie byliście.

Czekają nagrody

Trio założone w 2004 roku składa się z bardzo znanych muzyków sceny piosenki żeglarskiej. Henryk Czekała ”Szkot” lider Mechaników Shanty, Kamil Piotrowski z zespołu Sąsiedzi oraz Jacek Kądziołka z Oj Tamów czy Trzeciej Miłości.

ZNANE I LUBIANE ŻEGLARSKIE HITY - to hasło przewodnie wszystkich koncertów Szkockiej Trupy. Niezmienny jest za to program koncertów - są to zawsze ulubione utwory lidera, a wśród nich są i te dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek) oraz Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego i wielu, wielu innych.

Oczywiście, jak przystało na wytrawnego szantymena, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów. Tylko na koncertach Szkockiej… można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy szanty „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane. Dzięki otwartej, muzycznej formule i różnorodnemu repertuarowi, koncerty tria są mega ciekawe, zaskakujące i naładowane ogromna dawką humoru. Szkot ma bardzo dobry kontakt z publicznością, reaguje na emocje, które jej towarzyszą, potrafi wciągnąć ją do zabawy i wspólnego śpiewania. I dlatego wieczór zapowiada się hucznie i na wesoło, choć zdarzy nam się zaśpiewać żeglarską kolędę bo święta tuż, tuż.

Będzie to niepowtarzalny wieczór, zabierzcie swoje załogi, przyjaciół, znajomych i rodzinę. Odłóżcie na chwilę świąteczne porządki, szał zakupów i pieczenie pierników. Rozrzućcie wici o koncercie. Przynieście na pendrive zdjęcia i filmy. Pochwalcie się gdzie byliście. Powspominajmy i posnujmy marzenia o przyszłych rejsach no i oczywiście wypijemy za tych co na morzu.

Rezerwacje miejsc pod nr tel: 77 5518793