Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


11 III: Czy Chiny będą rządzić światem?


rema 06.03.2016

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 18 (czytelnia) o godz. 18.00 Radosław Pyffel, wygłosi prelekcję o dominacji Chin w Europie.


Radosław Pyffel, chiń. ???- prezes think-tanku Centrum Studiów Polska Azja (CSPA). Autor kilku książek poświęconych Chinom i chińskiemu biznesowi. Twórca programów i wykładowca przedmiotów związanych z Chinami i Azją, na kilku polskich uczelniach wyższych, m in. WSE im. Ks Józefa Tischnera w Krakowie, Collegium Civitas.

W Chinach spędził ponad pięć lat, studiując m in: na Uniwersytecie Sun Yat Sena w Kantonie i Uniwersytecie Pekińskim, a także pracując w biznesie. Obecnie prowadzi kilka projektów biznesowych i edukacyjnych. Często pojawia się jako komentator spraw chińskich w polskich i międzynarodowych mediach, a także jako członek polskich delegacji rządowych (prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach, jesienią 2015 roku). Od wielu lat związany także z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej, gdzie prowadzi zajęcia poświęcone współczesnym Chinom.