Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


20 VI: Tadeusz Pabisiak i recital gitarowy


rem 01.06.2016

W poniedziałek 20.06.2016 r. o godz. 19:30 wystąpi w Dworku Artystycznym Tadeusz Pabisiak. Wstęp 20 zł, a w przedsprzedaży - 15 zł.


Tadeusz Pabisiak gitarzysta klasyczny, publicysta muzyczny oraz organizator imprez artystycznych. Prezes Opolskiego Towarzystwa Jazzowego i Towarzystwa Przyjaciół Mosznej z siedzibą w Pałacu. Animator kultury: inicjator i organizator m.in. Międzynarodowych Festiwali „Jazz Rock Meeting” i „Jazz w Pałacu”, a także Opolskiej Alei Gwiazd, w której imprezy z cyklu „Press Show” z udziałem największych gwiazd estrady, tłumu dziennikarzy i fotoreporterów towarzyszą opolskim festiwalom.

Był inicjatorem i organizował m.in. opolskie edycje festiwalu "Jazz nad Odrą", a także autonomiczny "Rock nad Odrą" (w amfiteatrze), na którym rozpoczynał karierę zespół "Hak" z wokalistką Pawłem Kukizem i basistą Zbyszkiem "Dziadkiem" Moździerskim (lider zespołu "Piersi"), dla których T. Pabisiak był promotorem i pierwszym menagerem. Współpraca ta zaowocowała nagraniem i wypromowaniem przebojów oraz zwycięstwem na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku, otwierającym karierę grupie "Hak", jej następcom (zespoły "Aya RL" i "Piersi"), a przede wszystkim tworzącym ją muzykom.

Jest też założycielem najdłużej działającego w Opolu (od 20 lat) klubu muzycznego p.n. "Dworek Artystyczny", który stworzył w zakupionym i wyremontowanym przez niego zabytkowym budynku w ścisłym centrum miasta. Od 2013 roku firma Beaty Rzepieli prowadzi klub pod nazwą "Dworek Artystyczny Tadeusza Pabisiaka" jako swoją działalność, a Fundacja "BluesOpole" wspiera działalnością koncertową.