Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


2 VII: Zespół Pokój Numer 3 wystąpi w Opolu


rem 02.06.2016

W sobotę 2 lipca o godz. 19.30 wystąpi w Dworku Artystycznym zespół Pokój Numer 3. Wejście za darmo w ramach urodzin Dworku Artystycznego.


Zespół wystąpi w składzie:

  • Jakub Andrzejewski - gitary, wokal
  • Krzysztof Ratke - bas
  • Bartek Andrzejewski - perkusja, wokal
  • Michał Kielak - harmonijka
  • Błażej Latos - instrumenty klawiszowe


Na początku roku 2015, stawiając pierwsze, nieśmiałe kroki Pokój Numer 3 rozpoczął swoją sceniczną historię od występu podczas przeglądu muzycznego KATAR, tym samym jako najmłodszy stażem spośród 10 wybranych przez jury zespołów nie zostawił cienia wątpliwości, że blues i rock jest tym, czego ci goście chcą. Pokój Numer 3 tworzą aktywni członkowie innych bydgoskich zespołów. W ich twórczości przeważa blues i tradycyjny blues-rock. Lider zespołu, dziewiętnastoletni Jakub Andrzejewski, to niewątpliwie jeden z ciekawszych gitarzystów swojego pokolenia w regionie. Nie tylko świetnie gra, ale również komponuje i pisze teksty.

O wybitnym talencie Jakuba Andrzejewskiego świadczy szczególna świadomość dźwięku i troska o brzmienie. Wydaje się, że w pełni panuje nad każdą nutą, która wyszła spod jego palców. Pełnię swoich umiejętności technicznych prezentuje, grając bez użycia kostki na lekko przesterowanej gitarze. Wydobywa w ten sposób brzmienia kojarzące się z początkami blues-rocka z czasów Petera Greena czy Johna Mayalla. Zespół otwierał koncerty m.in. takich grup jak: Moreland & Arbuckle, Kasa Chorych, Zdrowa Woda. Kuba Andrzejewski wspomagał gościnnie zespół Kasa Chorych, podczas ich trasy „40-lecie”, co zostało zarejestrowane na płycie CD/DVD i ukaże się w marcu 2016 roku. Gościnnie występował także z grupą Cree i z duetem Riedel & Kielak.

Od 2016 roku zespół nawiązał współpracę z Michałem Kielakiem (Kasa Chorych). Także brzmienie zespołu, zostało wzbogacone o mięsistą harmonijkę ustną. Na początku roku, ukazał się pierwszy singiel grupy, pt. „Od początku”, który zwiastuje długogrającą płytę.