Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


20 V: Zespołowa gra miejska w Opolu


wirr 14.05.2017

W plenerowej zabawie udział mogą wziąć 3-5-osobowe drużyny złożone z dorosłych i dzieci w wieku 6-12 lat. Na zwycięzców ekscytującej gry czekają atrakcyjne nagrody.


Gdzie? - Rynek w Opolu
Kiedy? - 20 maja od godz. 10.00
Hasło? - Dobra energia

Tak mogłaby brzmieć instrukcja dla najbardziej znanego agenta 007. Organizatorzy zapraszają w trzeci weekend maja odważnych poszukiwaczy wrażeń na energetyczną grę miejską dla Agentów Dobrej Energii. 

Kraina Dobrej Energii to niewielkie, ale zamożne królestwo. Dzięki Dobrej Energii mieszkańcy wiedli dotąd spokojny i dostani żywot. Do czasu jednak, aż krainą nieoczekiwanie zawładnęła Ciemność. Stało się to za sprawą Pożeraczy i Porażaczy, czyli niebezpiecznych stworów. Pogrążona w mroku Kraina Dobrej Energii wypatruje wybawców - Agentów.

Gra miejska dostarczy uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, a przy okazji nauczy w formie zabawy ważnych rzeczy o prądzie elektrycznym. Bo trzeba będzie przecież zdiagnozować uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i wezwać pomoc lub - jeśli to możliwe i dozwolone - naprawić uszkodzenia. Tylko wtedy uda się pochwycić wszystkie stwory i znowu zapanuje dobra energia. Wszystko to by świętować wraz z Opolem jego 800-lecie i poczuć pozytywną energię i wibracje miasta.

Gra dla odważnych
Gra rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy przed godz. 15.00. Na starcie każda drużyna otrzyma identyfikator Agenta, mapę Krainy oraz komplet punktów Energii, zasilającej urządzenia Agentów. W trakcie na uczestników zabawy czeka ponad 20 zadań do wyboru - krótkich, długich oraz misji specjalnych, podczas których dowiedzą się czym jest prąd, poznają zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej i jej oszczędzania. Pomagając mieszkańcom krainy Agenci będą musieli uważać, by nie spotkać ciekawych, ale niekiedy groźnych postaci: Pana Złotej Rączki, Bardzo Wolnego Elektronu i Strrrasznego Zwarrrcia. Dodatkowo podczas zadań gracze z różnych drużyn muszą zachować bezpieczną odległość, by nie doszło między nimi do niebezpiecznego iskrzenia.

Wystarczy zarejestrować się do 17 maja za pośrednictwem internetowego formularza umieszczonego na stronie www.tauron-dystrybucja.pl i pojawić się na opolskim Rynku 20 maja przed godz. 10.00.