Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 września 2023
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza


1 VII: Rajd rowerowy i koncert zespołu Leszcze


rema 16.06.2017

W sobotę, 1 lipca, rusza jubileuszowy 5 Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy organizowany przez Centrum Handlowe Turawa Park.


Będzie to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”, spełniającej życzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W tym roku rowerzyści przejadą dziesiątki kilometrów dla Ingi i Mateusza. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie jeszcze większa niż zwykle ilość atrakcji, m. in. darmowy serwis i pokazy akrobacji rowerowych, profesjonalny tor przeszkód, rodzinny piknik, liczne konkursy z nagrodami, zabawy dla najmłodszych oraz koncert zespołu Leszcze.

Czy można pomagać potrzebującym i jednocześnie znakomicie się bawić? Uczestnicy Wielkiego Charytatywnego Rajdu Rowerowego na pewno odpowiedzą na to pytanie twierdząco. 

We współpracy z Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej „Rajder” zaplanowana została
25-kilometrowa trasa, która poprowadzi uczestników przez malownicze opolskie łąki i lasy. W około cztery godziny rowerzyści przejadą przez Chrząstowice, Lędziny, Zbicko i Niwki. Po powrocie z wyczerpującej trasy, uczestnicy rajdu otrzymają regenerujący posiłek, który pozwoli im nabrać siły na dalszą zabawę. Na Rajd rejestrować się można on-line, za pomocą formularza, który dostępny jest na:

www.turawa-park.com

oraz w dniu akcji od godziny 11:00 na terenie centrum.

Głównym celem Rajdu jest zebranie środków, dzięki którym zostanie zrealizowane marzenie 9-letniej Ingi, która chciałaby mieć w pokoju białe mebelki i 5-letniego Mateusza, który uwielbia klocki Lego i chciałby dostać wymarzony zestaw z cyklu Lego City Klasyczna Policja.

W zeszłym roku uczestnicy wydarzenia pomogli sześcioletniemu Bartkowi, również miłośnikowi klocków Lego, który bardzo chciał się udać do Legolandu. Wesprzeć akcję będzie można dzięki wolnym datkom zbieranym w zamian za specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe koszulki.

Podczas rajdu będzie jeszcze jedna możliwość zrobienia czegoś dobrego dla innych. Od godziny 12.00 do 16.00 przed hipermarketem zostanie ustawiony autobus krwiodawstwa.

Rajd nie będzie jedyną sportową atrakcją tego dnia. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli wziąć udział w zawodach na torze przeszkód przygotowanym i zdobyć specjalne nagrody.

CH Turawa Park przygotuje konkurs on-line z szeregiem upominków, w tym nagrodą główną - ufundowanym przez Martes Sport rowerem stacjonarnym. W trakcie wydarzenia również nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokaz akrobacji rowerowych i skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, który dostępny będzie 30 czerwca i w dniu rajdu, 1 lipca, w godzinach od 10.00 do 18.00. Dla najmłodszych przygotowane będą liczne warsztaty i atrakcje. Wielkim finałem dnia będzie koncert grupy Leszcze, która zagra swoje największe hity. Początek koncertu planowany jest na godzinę 18.00.

Ze względu na dotychczasowe sukcesy akcji kontynuujemy tradycję organizacji Wielkiego Charytatywnego Rajdu Rowerowego już po raz piąty. - Bardzo cieszy nas fakt, że tak wielu klientów Centrum uczestniczy co roku w tym wydarzeniu, świetnie się bawiąc i jednocześnie pomagając podopiecznym Fundacji „Mam Marzenie” - mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor CH Turawa Park. - Mamy również nadzieję, iż poprzez tę akcję zachęcimy do kultywowania dobrych, zdrowych nawyków związanych z aktywnością fizyczną i przyczynimy się do integracji lokalnej społeczności