Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 21 września 2023
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca


20 I: Wielkie świętowanie Dni Babci i Dziadka


dred 18.01.2018

W sobotę 20 stycznia centrum handlowe Turawa Park zamieni się w centrum międzypokoleniowych aktywności, świętując tegoroczne Dni Babci i Dziadka.


Na tę wyjątkową okazję dla wszystkich seniorów i ich najbliższych przygotowane zostały liczne atrakcje i niespodzianki, w tym zajęcia Nordic Walking, ćwiczenia ruchowe, strefa porad zdrowotnych i kosmetycznych, warsztaty malarskie oraz konkurs z nagrodami. Aktywności odbędą się w godzinach 9:00-18:00.

Trenerzy siłowni Calypso Fitness Club zaproszą wszystkich seniorów na zajęcia Zumby, ogólnorozwojowe ćwiczenia ruchowe, a także Nordic Walking. Przeprowadzą pomiar masy ciała i konsultacje dietetyczne z zakresu prawidłowego odżywiania się. Dwadzieścia pierwszych osób, które jako pierwsze zapiszą się na zajęcia Nordic Walking poprzez wysłanie zgłoszenia na adres konkurs@turawa-park.pl, otrzyma darmowe kijki.

W specjalnie zaaranżowanej strefie piękna dla kobiet w wieku powyżej 60 lat, specjaliści sieci SuperPharm wykonają darmowe badanie skóry i doradzą wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Eksperci perfumerii Sephora udzielą konsultacji kosmetycznych z zakresu pielęgnacji i makijażu cery dojrzałej. Za wykonane tego dnia zakupy na min. 50 zł w sklepach SuperPharm i Sephora będzie można otrzymać dodatkowe upominki.

Przez cały dzień konsultanci firmy Audiofon bezpłatnie sprawdzą stan kanału słuchowego i przeprowadzą darmowe konsultacje z zakresu prawidłowego funkcjonowania narządu słuchu. Przedstawiciele Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu zmierzą poziom cukru we krwi, wykonają analizę składu ciała oraz przeprowadzą konsultacje dietetyczne.

Na swoje stoisko zaprosi także Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior w Opolu”, które zorganizuje tego dnia wystawę malarską oraz warsztaty prowadzone przez malarza Jerzego Kamińskiego. O godz. 12:00 ze specjalnym koncertem wystąpi prowadzony przez Centrum Chór Seniorów. Podczas wydarzenia nie zabraknie także przestrzeni dla wnucząt, w której Manufaktura Słodkości "Bonominka" przeprowadzi kurs tworzenia lizaków metodą tradycyjną.

Na ten wyjątkowy dzień CH Turawa Park przygotowało także niespodziankę dla pierwszych stu osób, które dokonają zakupów w wybranych sklepach o minimalnej wartości 60 zł. Po zarejestrowaniu paragonu przy stanowisku promocyjnym, znajdującym się obok kas supermarketu Carrefour, w prezencie otrzymają kartę podarunkową o wartości 30 zł do wykorzystania podczas kolejnych zakupów.