Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 21 września 2023
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca


21 IV: III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast w Brzegu


rem 17.03.2018

W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu już po raz trzeci odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek. Temat przewodni to zamki, pałace i dwory.


Już po raz trzeci Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak organizuje imrezę, która co roku gromadzi tysiące odwiedzających z całej Polski, a nawet z zagranicy. Stowarzyszenie promuje opolski region poprzez prezentowanie tortów, które w swojej formie i dekoracji odzwierciedlają zamek, pałac lub dworek znajdujący się na obszarze Opolszczyzny. W tegorocznej edycji festiwalu nowością będą kościoły województwa opolskiego prezentowane na słodko.

Festiwal umożliwia zwiedzającym pogłębienie wiedzy na temat najciekawszych zabytków Opolszczyzny oraz zachęca do ich odwiedzenia. Uczestnicy konkursu, odwiedzający wystawę tortów będą mogli zapoznać się z pięknem „opolskich perełek”.  Festiwal odbędzie się 21 kwietnia na dziedzińcu "małego Wawelu”, czyli Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. 

Wystawcy zainteresowani wzięciem udziału mogą zgłaszać się do 6 kwietnia. Organizator zapewnia nocleg wraz z wyżywieniem oraz cenne nagrody. Miejscem tegorocznego noclegu będzie Buffalo Ranch w Dąbrówce Dolnej w samym sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie każdy kto tam zostanie przeżyje niezapomniane wrażenia i wspomnienia.

Więcej szczegółów na stronie: Stobrawski Szlak

PROGRAM:

  • 11.00 Uroczyste otwarcie Festiwalu
  • 11.30-16:30 Prezentacja umiejętności dekoracyjnych uczestników (pokazy zdobienia i dekorowania) oraz głosowanie na Grand Prix Festiwalu
  • 16.30-17.00 Główny pokaz Iwetty Sochor z Lukrowej Krainy - zdobienie ciastek oraz modelowanie w czekoladzie
  • 17.00-18.30 Gala Rozdania Nagród oraz losowanie nagród dla osób głosujących na Grand Prix

Program artystyczny - wykonane zostaną utwory promujące walory historyczne, kulturowe oraz przyrodnicze obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak autorstwa Zdzisława Cicheckiego, Adama Marcinkiewicza oraz Ernesta i Magdaleny Malik.

W wykonaniu:

  • „Sunflowers” z Namysłowa;
  • „PAX” z Pokoju;
  • „Skrzaty” z Brzegu
  • Alicji Wrzosek z Dąbrówki Dolnej