Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


12 VIII: Podróże po Szwecji w Opolu


wir 04.08.2015

W Kubryku Tawerna Podróżników przy Rynku 32 odbędzie się spotkanie z Mariuszem Majeranem. Opowie o swojej wyprawie do Szwecji i miłości do tego państwa.


Mariusz Majeran - dziennikarz radiowy, z zamiłowania podróżnik, każda wolna chwile spędza poza domem, udaje mu się także łączyć pracę z pasją. Lubi odkrywać nowe miejsca, ale także wraca kilkakrotnie do już dobrze znanych. Ostatnio jest nim Göteborg w Szwecji. Odwiedził Hiszpanie, Wielką Brytanię, Austrię, Niemcy, Czechy, Węgry, Słowację, Egipt, Turcję, Wyspy Kanaryjskie, Włochy, Francję, Ukrainę, Litwę, Belgię, Danię, Norwegię, mały fragment Rosji a za kilka dni wybiera się do Izraela. Zanim zaczął zwiedzać Europę dobrze poznał Polskę. Relacjonując wydarzenia, przede wszystkim kulturalne, zwiedza i odkrywa nowe miejsca. Jest kosmopolitą mógłby mieszkać wszędzie, ale najbardziej odpowiadały by mu miasta, które zna doskonale i lubi: Barcelona, Wenecja, Londyn, Lwów i Praga. Zresztą Czechy uwielbia i bardzo często odwiedza.

Nowa fascynacja to Szwecja. Do Göteborga będzie jeszcze wracał. Najbliższa podróż na Mikołaja. A w przyszłym roku odkryje Sztokholm podczas Konkursu Eurowizji.

Göteborg to drugie co do wielkości miasto Szwecji. Nowoczesne i zabytkowe, praktyczne i urocze. Mariusz Majeran opowie o ludziach i miejscach, które warto zobaczyć a także o obyczajach i zachowaniach.