Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


26 VIII: Opolscy podróżnicy - Kreta od kuchni


Koma 08.08.2015

Fundacja Czas Podróżników zaprasza na spotkanie z Malwiną Łukomską w Kubrku Tawernie Podróżników przy Rynku 32 o godz. 19.00.


"Przygodę z Grecją zaczęłam w 2006 roku, podróżując na małą wyspę Kimolos należącą do archipelagu Cyklad. Po dwóch latach wybrałam się na Kretę i tutaj zostałam. Poznałam tą wyspę i zrozumiałam, że ma wszystko, aby zaspokoić pragnienia podróżnika. Morze, góry, skałki do wspinaczek, unikatowa fauna i flora, wąwozy... Z czasem poznałam również język. Doświadczenie nauczyło mnie cierpliwości i opanowania. Pragnę sprawić, aby ten wyjątkowy czas odpoczynku i relaksu naszych turystów był wyjątkowy i aby wrócili do domu spragnieni większych przygód. Pracuję z grupami w różnym wieku, zajmuję się pilotowaniem wycieczek mniejszych grup, klientów indywidualnych oraz incentive, a dla zainteresowanych współpracą, pomagam przygotować plan wycieczki.

Ja po prostu znalazłam się w dobrym miejscu i o dobrej porze. Kolejnym fartem jest, że ludzie spotykani na mojej drodze nie byli zarozumiali i samolubni. Od zawsze lubiłam przemieszczać się i być w ruchu, byłam ciekawa świata i tolerancyjna. To pomogło mi zwiedzać i odkrywać, poznawać ludzi i miejsca.

Podczas prelekcji chcę powrócić wspomnieniami do mojego pobytu na Krecie, największej wyspy Grecji, która słynie w naszym kraju głównie z Minotaura, 5* hoteli i wycieczek fakultatywnych. No tak, jeszcze cudowny Grek Zorba, który nie zawsze jest dobrze interpretowany i stał się za bardzo komercyjny. Będę chciała pokazać Kretę i jej miejsca, które mnie oczarowały, za którymi tęsknię i które, nawet w sezonie nie tętnią życiem świata turystyki masowej."

Znajomi Malwiny piszą:

Jeśli ktoś jeszcze się waha, to pragnę poinformować, że nie ma w Opolu osoby lepiej znającej Grecję a zwłaszcza Kretę, niż Malwina Łukomska. Podróżniczka, autorka przewodnika, cudowna osoba. Obecność obowiązkowa!