Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


24 IX: Spotkanie autorskie z reportażystą Filipem Springerem


kom 02.09.2015

Spotkania autorskie z reportażystą, fotoreporterem i pisarzem Filipem Springerem w czytelni Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej


"Bestie i selery"

to spotkanie autorskie z reportażystą, fotoreporterem i pisarzem Filipem Springerem w ramach programu "Przystanki Literackie"

Czwartek 24 września 2015 r. - godz.17.00

Filip Springer (ur. 1982) — reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012).

Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Jego reporterski debiut - książka "Miedzianka. Historia znikania" - znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012.

Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. "13 pięter" to jego czwarta książka. Wcześniej ukazały się: "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u", "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni" i "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach".