Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 18 września 2019
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława


11 X: Tobias Ralph&Julie Slick w Opolu


wir 11.09.2015

W ramach 24 Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest w Filharmonii Opolskiej 11 X o godz. 19.00 zagra Tobias Ralph&Julie Slick. Wstęp - 30 zł.


Recital „Drums&Bass” odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu o godz 18:00. Wstęp - 30 zł.

Tobias Ralph urodził się i dorastał w Nowym Jorku. Od dziecka miał niesamowity, wyjątkowy talent, zaczął grać na perkusji w wieku 4 lat. Jego talent został szybko dostrzeżony i jako pierwszy otrzymał nagrodę dla młodych wykonawców Yamaha Young Performing Artist w akademii muzycznej Berklee Pierwszy raz na scenie wystąpił w wieku 12 lat jako support przed koncertem Chaka Khan.

Tobias Ralph rozwinął swój własny, kreatywny i innowacyjny styl poprzez połączenie wielu różnorodnych gatunków muzycznych. Zagra wszystko od rocka po pop, przez jazz i metal i drum & bass. Ralph koncertował i nagrywał w USA, Europie, Japonii z wieloma artystami, The Crimson Project ( Pat Mastelotto, Tony Levin, Adrian Belew,) Michael Cavanaugh, Tony C and the Truth (Atlantic Records), Nena, Royston Langdon, Defunkt, Doop Troop (Sony Austria), Medicine Stick, Screaming Headless Torsos , Rachid (Universal Records) Duncan Sheik.

Wstępował na wielu międzynarodowych festiwalach perkusyjnych w USA i w Kanadzie. Jest wykładowcą na uczelnii Collective w Nowy Jorku, prowadzi warsztaty perkusyjne i talerzowe Paiste Cymbals i Collective in NYC. Co roku wykłada rockowe brzmienie podczas National Guitar Workshop w New Miltons i Mclean.

Tobias Ralph komponuje i tworzy muzykę dla nowojorskiej szkoły tańca Tisch School of Arts i wielu innych.

Julie Slick znana jest z unikalnego brzmienia oraz inwencji twórczej. W swojej kwitnącej karierze muzycznej zdobyła wyróżniającą się pozycję koncertując po świecie oraz nagrywając z muzykami światowej sławy od progresywnego rocka do jazzu - m. in. Adrian Belew Power Trio, EchoTest, Crimson ProjeKct, The Red Paintings, Motzer-Slick-Ti, PAPER CAT, DRGN King i Springs.