Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


25 X: Koncert progresywnego rocka w Opolu


17.09.2015

W ramach 24 Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest 25 X w Filharmonii Opolskiej o godz. 19.00 zagra TONY MACALPINE BAND. Wstęp - 40 zł/50 zł.


Jako support pojawi się Rooster Band.

Tony MacAlpine - wirtuoz gitary, podczas swojej 29-letniej kariery przedefiniował brzmienie hard rocka, jazz fusion i heavy metalu łącząc elementy każdego gatunku i tworząc charakterystyczne dla niego progresywne brzmienie. Muzyka MacAlpina to instrumentalne, mocno gitarowe heavy rock fusion. MacAlpine zasłynął jako gitarzysta solowy, ale też ze współpracy z innymi wykonawcami takimi jak super grupa PSMS, w skład której wchodzą Mike Portnoy, Billy Sheehan i Derek Sherinian, czy z zespołem metal-fusion Planet X z Derekiem Sherinianem i Virgilem Donatim, nominowanym do nagrody Grammy zespołem CAB oraz u boku kolejnego wybitnego gitarzysty - Steve'a Vai'a. MacAlpine rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 5 lat. Uczęszczał na lekcje gry na pianinie, co jak twierdzi mocno ukierunkowało jego styl tworzenia muzyki.

21 kwietnia 2015r Tony MacAlpine wydał wyczekiwaną płytę Concrete Gardens. Płyta składa się z kompozycji, na których wyraźnie przebijają się wirtuozyjne solo gitarzysty jak również jego niesamowite ścieżki klawiszowe.

Kompozycje rytmicznie wspiera brazylijski perkusista Aquiles Priester (znany z m.in. Primal Fear, Hangar, ex-Angra), niezwykle dynamiczny i utalentowany. Na basie będzie można usłyszeć Bjorna Englena.

Tony MacAlpine Band zagra w składzie:
Tony MacAlpine - gitarzysta (Steve Vai, Planet X, Ring of Fire)
Aquiles Priester - perkusista (Primal Fear, Angra)
Bjorn Englen - basista (Dio Disciples, Yngwie Malmsteen)

- 25.10.2015: Opole, Filharmonia Opolska, godz. 19:00
- 26.10.2015: Tychy, Teatr Mały, godz. 18:30