Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


21 XI: Indios Bravos w opolskim NCPP


wir 07.11.2015

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa - zaśpiewa w Opolu.


Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek.

W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.

W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu -Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006
reedycja - Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.

W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała "złotego bączka" i wystąpił po raz kolejny na Przystanku Woodstock.

Następna płyta zespołu nosząca tytuł Peace! (początkowo album miał się nazywać Tu i Teraz) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana Indios Bravos. 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta On Stage na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009.
W październiku 2013 ukazała się nowa płyta zatytułowana JATATA.

Skład zespołu:

  • Piotr Banach - gitara
  • Piotr Gutkowski (Gutek) - spiew Krzysztof Sak - gitara
  • Rysiek Łabul - gitara basowa
  • Lech Grochala - instrumenty perkusyjne (od wrzesnia 2007)


Wszelkie pytania związane z kupnem biletów proszę kierować pod adres:


Sala kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki o godz. 20.00 - 21 listopada, bilety - 30 zł (w przedsprzedaży) i 40 zł (w dzień koncertu)