Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 27 maja 2020
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana


22 XI: Syn Mike'a Oldfielda'a w Opolu


08.11.2015

Ten wyjątkowy duet tworzą: Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike'a Oldfield'a.


Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie „idealnie dobranymi połówkami”. Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym.Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie "dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako "romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści.Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody.

Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album "Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej.Potężna trasa koncertowa po Polsce - „Wake Up. Be Yourself !” to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 18 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tourne z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunt’a w Warszawie… i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół - Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.GypsyFingers zaprezentują polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę.Duetowi towarzyszyć będą: znakomity basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.To będzie niezapomniany wieczór dla każdego kto kocha prawdziwą muzykę dla serca i duszy.

Wszelkie pytania związane z kupnem biletów proszę kierować pod adres:

  • rezerwacje@ncpp.opole.pl
  • Telefon do kas: 501 958 255

Sala kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki o godz. 20.00 - 21 listopada,
bilety:
 30 zł (w przedsprzedaży) i 40 zł (w dzień koncertu)