Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


20 XI: Liquidmime w ramach Kozielskiej Sceny Komediowej


06.11.2015

Duet Liquidmime to kolejna odsłona Kozielskiej Sceny Komediowej w Domu Kultury "Koźle" 20 listopada o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 zł.


Liquidmime to polsko-amerykański tandem, którego przedstawienia łączą wirtuozerię ruchu z pomysłowymi efektami specjalnymi. Jim i Anka Williams tworzą komiczny świat, w którym oszczędność słowa umożliwia wykorzystanie znacznie bardziej pomysłowego słownika. Zmieniające się jak w kalejdoskopie sceny nie tylko tworzą bogaty i złożony świat, ale równocześnie prowokują i zmuszają do myślenia.

“Liquid”, czyli płyn, nawiązuje nie tylko do płynności ruchu, ale również do płynności stylów i środków wyrazu. Liquidmime korzysta z pantomimy, klaunady, efektów specjalnych, lalkarstwa i improwizacji - ale ani się w tych formach nie zamyka, ani się do nich nie ogranicza. “Mime”, czyli pantomima, odwołuje się do wykształcenia artystów, a także do początków ich współpracy w życiu osobistym i artystycznym.

“LIQUIDMIME NIE ŻYJE”
Temat spektaklu to kwestia trudna i niezręczna, a jednocześnie jedna z najważniejszych, które nas łączą. „Liquidmime nie żyje” z odwagą rzuca się w tematykę śmierci i przedstawia liczne drogi, które do niej prowadzą. Nadopiekuńcza matka, zagrożenia codziennego życia czy realne niebezpieczeństwa grożące palaczom - Liquidmime bawi się „krwisto-czarnym” humorem, by poruszać sprawy, które są bliskie każdemu z nas, ale o których niewielu ma odwagę mówić. „Liquidmime nie żyje” - zdobywca Grand Prix i nagrody publiczności podczas 27. festiwalu PAKA oraz Grand Prix i nagrody publiczności podczas 32. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry - to demaskatorska, zmuszająca do myślenia komedia, która - jak sama śmierć - nie oszczędza nikogo.

NAGRODY, KTÓRYMI WYRÓZNIONO LIQUIDMIME:

  • Grand Prix na Przeglądzie Kabaretowym PAKA 2011
  • Nagroda Publiczności na Przeglądzie Kabaretowym PAKA 2011
  • I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PAKA, Kraków 2010
  • I miejsce na Festiwalu Flying Mole, Zielona Góra 2010
  • I miejsce na Turnieju Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2010
  • Nagroda Publiczności na Turnieju Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2010
  • II miejsce na XVI Mazurskim Lecie Kabaretowym MULATKA, Ełk 2010
  • III miejsce na XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, Lidzbark Warmioski 2010
  • II miejsce na I Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków, Wrocław 2010