Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


18 XI: Darmowe warsztaty dla przedsiębiorców


wira 05.11.2015

Przedsiębiorcą być! - pod takim hasłem odbędą się warsztaty w Opolu dla osób, które chciałyby dowiedzieć się wszystko o funkcjonowaniu firmy, jej zakładaniu i tajnikach.


Marzysz o własnym biznesie, ale nie wiesz od czego zacząć?
A może jesteś już przedsiębiorcą, ale przerażają Cię wciąż zmieniające się przepisy?

Bez względu na odpowiedź, z pewnością ucieszy cię informacja, że zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - międzynarodowa kampania, która już od 2008 roku zrzesza i motywuje do działań instytucje i firmy wspierające rozwój przedsiębiorczych postaw. W trakcie jego trwania w 150 krajach świata, również w Polsce, organizowane są bezpłatne szkolenia, warsztaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów i innych tematów związanych z wspieraniem biznesowych inicjatyw.

W ramach tych obchodów, 18 listopada, w Opolu odbędą się warsztaty  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe przy ul. Wrocławskiej 158.

Uczestnicy nieodpłatnych warsztatów mają szansę na zdobycie i utrwalenie niezbędnej dla każdego przedsiębiorcy wiedzy z zakresu: procedur związanych z zakładaniem firmy, finansów działalności gospodarczej, poznają obowiązki przedsiębiorcy oraz źródła finansowania własnego biznesu.

Uczestnicy mogą liczyć na pomoc w procesie rejestracji i zakładania działalności gospodarczej, czy doradztwo w doborze optymalnej formy opodatkowania, ale też w wielu innych, podstawowych zagadnieniach, które przyszłym przedsiębiorcom często spędzają sen z powiek. Wiedza ta zostanie podana w przystępny dla każdego sposób przez doświadczonych ekspertów z zakresu: finansów i księgowości czy funduszy europejskich. Spotkanie poprowadzą Anna Flaga i Katarzyna Wicha z Fundacji Twoja Inicjatywa.

Program spotkania:

  • 15.15- rejestracja uczestników;
  • 15.30- Procedury związane z zakładaniem własnej firmy, plusy minusy działalności gospodarczej. (Kamil Derendarz, Tax Care);
  • 16.30- Możliwości wsparcia finansowego dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. (Tomasz Kała, K2Biznes);
  • 17.30- pytania, odpowiedzi, zakończenie spotkania.

Spotkanie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysłać: 
http://twoja-inicjatywa.pl/konferencja/opole-przedsiebiorca-byc-bezplatne-warsztaty-z-zakladania-wlasnej-firmy/