Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


20 XII: Spirituals Singers Band w Koźlu


Kw 03.12.2015

20 grudnia w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Koźlu wystąpi legendarna grupa "Spirituals Singers Band". Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.


Spirituals Singers Band powstał we Wrocławiu w 1978 roku. Zespół założył i od początku nim kierował wrocławski kompozytor - Włodzimierz Szomański.

Trzydziestopięcioletni okres istnienia zaowocował pokaźną ilością koncertów w Polsce i za granicą, obecnością na wielu renomowanych festiwalach (Jazz Jamboree, Złota Tarka, Festiwal Piosenki w Sopocie, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chóralistyki Jazzowej), udziałem w wielu produkcjach telewizyjnych i realizacjach teatralnych, a także dość pokaźną dyskografią.Spirituals Singers Band został obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami m. in. za dokonania artystyczne uhonorowany został nagrodą im. Vacka - Wacka Kisielewskiego, przez tygodnik Jazz Forum mianowany tytułem najlepszej polskiej jazzowej grupy wokalnej oraz nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2000".
Przez tak długi okres działalności przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Część z nich współpracuje ze znanymi zespołami w kraju i za granicą.

Skład zespołu:

  • Alicja Leśniok-Wiłkowska
  • Marta Raczak-Idczak
  • Aleksandra Sozańska-Kut
  • Marek Dygdała
  • Artur Stężała