Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


9 XII: Koncert Politechniki Opolskiej


lis 27.11.2015

Koncert odbędzie się 9 grudnia (w środę) o godz. 18.00 na Politechnice Opolskiej (przy ul. Mikołajczyka 16 w zespole dydaktycznym Łącznik). Wstęp wolny.


II koncert, sezon IX to występ pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka: 

  • Orkiestry Politechniki Opolskiej, która obchodzi jubileusz 10-lecia działalności artystycznej w sezonie 2015/2016 oraz 
  • Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu (jubileusz 55-lecia działalności artystycznej w sezonie 2015/2016.

W programie polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa.

Inauguracja I sezonu "Muzycznych impresji" miała miejsce w Auli Wydziału Budownictwa 25 października 2007 roku. Od początku impreza została ona objęta honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej.

Cykl jest autorską realizacją Przemysława Ślusarczyka - opolskiego kompozytora, animatora kultury, dyrygenta. Idea zrodziła się w lutym 2007 roku.
Założeniem programowym jest przede wszystkim promocja młodych wykonawców, zespołów muzycznych oraz wzbogacenie oferty kulturalnej uczelni. Jest to także promocja Politechniki Opolskiej (uczelni otwartej na kulturę) poprzez organizowanie koncertów wyjazdowych w województwie i poza jego granicami.