Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


12 XII: Koncert rockowy w Opolu zespołu Sheep


da 27.11.2015

Dla wszystkich fanów zespołu, miłośników rockowego brzmienia i reszty zbłąkanych owieczek, prawdziwa muzyczna uczta! Urodzinowy koncert - 7 rok istnienia.


Urodzinowy koncert zespołu SHEEP w podziemiach ELIKSIRU (ul. Krakowska 39, godz. 21.01).

Będzie głośno, będzie radośnie, tłoczno, urodzinowo i przede wszystkim rockowo!

SUPPORT = SUPRISE

Zespół SHEEP został założony w grudniu 2008 roku w Osowcu Śląskim przez Adama Szypota i Łukasza Pawletę. Wtedy to, pierwotny skład próbował swych sił grając między innymi covery Dżemu. Z czasem zespół poczuł potrzebę tworzenia własnych kompozycji i grał już tylko własną muzykę. W tym właśnie okresie powstało wiele utworów, które po późniejszej rearanżacji, grane są do dziś.

W roku 2010 przyszedł jednak czas na zmiany i tak oto w październiku, zaczęły się pierwsze próby z nowym basistą Andrzejem Purgałem. Brzmienie stało się mocniejsze a utwory zaczęły odbiegać od blues’owych w stronę bardziej rockowych.Od tego czasu szlifowano materiał i grywano coraz więcej koncertów.

Kolejne zmiany przyszły rok później, a dokładnie w czerwcu 2011 roku, gdy do formacji SHEEP z zaprzyjaźnionej kapeli Moyrah dołączył gitarzysta Adam Tymczyszyn. Muzyka nabrała tempa a przenikliwe solówki Adama dodały polotu i spójności w repertuarze grupy. Od września 2011 roku zespół wystąpił ponad 170 razy.

Rok 2012 okazał się dość ciekawym i budującym dla zespołu, z racji brania udziału w wielu konkursach muzycznych. Pierwszym i od razu wygranym, był Festiwal Filmowy DRZWI 2012 w Gliwicach. Konkurs miał charakter dość nietypowy, ponieważ polegał na zagraniu na żywo podkładu muzycznego do wyświetlanej na dużym ekranie bajki. Okazało się, że muzyka zespołu doskonale sprawdziła się w tej niecodziennej roli.

Zespół poczuł wiarę w swoje możliwości i próbując swych sił wygrał 3-dniowy Festiwal rockowy ROCKAROLLA ART 2012 we Wrocławiu. Kolejne sukcesy grupy to wygrana w konkursie muzycznym CZYSTY AKORD 2012 w Kielcach oraz finału LIGII ROCKA 2013 w Jeleniej Górze.
Grając na przemian wiele koncertów i startując w kolejnych konkursach padła decyzja o zarejestrowaniu debiutanckiego krążka.
W lipcu 2012 roku zespół zaszył się we wrocławskim studio Tower w celu nagrania śladów do albumu „Iluzja bohaterów’’. Pod czujnym okiem i wprawnym uchem Romana „Felka’’ Felczyńskiego, przystąpiono do obróbki zarejestrowanego materiału.

Kolejnym sukcesem grupy była wygrana MIASTA ROCKA 2013 w Babimoście a następnie laur na Zamkowym Maratonie ZMROCK 2013 w Nidzicy. W 2013 roku spełniło się jedno z marzeń zespołu a mianowicie występ na Festiwalu im. RYŚKA RIEDLA, na którym SHEEP zdobył drugie miejsce, a dopełnieniem szczęścia okazała się wygrana tegoż festiwalu w roku 2014.

W październiku 2013 roku, zespół na specjalne zaproszenie udał się na koncert do Kaliningradu, gdzie został gorąco przyjęty i dał niezapomniany występ. Oprócz tego zespół ma na koncie występ w czeskiej Karvinie, gdzie zagrał między innymi u boku Kobranocki i Oddziału Zamkniętego.

Podczas 3-majówki 2014 na wrocławskiej Wyspie Słodowej, zespół miał możliwość zagrania z takimi artystami jak Dawid Podsiadło, Waglewski Fisz Emade, Coma, Indios Bravos, Happysad, Bethel, natomiast w sierpniu SHEEP wystapił na Festiwalu „Solo Życia" na jubileuszowym koncercie Mietka Jureckiego, propagujac styl życia wolnego od uzależnień. Największe osiągnięcie zespołu zamykające 2014 rok, to występ we Wrocławskiej Hali Stulecia, grając przed zespołami IRA i Perfect w ramach wROCK for FREEDOM 2014.

Rok 2015 zaczął się dość ostro dla opolskich Owiec, koncertem przed ACID DRINKERS w Zielonej Górze, a całkiem niedawno Zespół zagrał koncert "na żywo" do radia Żak w Łodzi w ramach cyklicznej imprezy „Misja: Muzyka”.