Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 05 czerwca 2023
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera


Brzeg i 40 tys. światełek


km 06.12.2015

W czasie siódmej Świątecznej Iluminacji Brzegu zwycięzcy rodzinnej gry miejskiej zapalili 40 tys. światełek. Miasto zabłysnęło, choć wszystkim brakowało iskrzącego się śniegu.


5 grudnia, o godzinie 13:30 na placu Polonii Amerykańskiej, przy Brzeskim Centrum Kultury, rozpoczęła się siódma edycja imprezy rodzinnej pod nazwą Świąteczna Iluminacja. Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, organizowane od 2009 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic.

Tradycyjnie do udziału w zabawie organizatorzy zaprosili wszystkich spragnionych świątecznej atmosfery. Przygotowano mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy dla najmłodszych i słodkie degustacje. W tym roku organizatorzy postawili na sprawdzone pomysły - rodzinną grę miejską, mikołajkowe programy artystyczne przygotowane przez lokalnych artystów, warsztaty plastyczne, w tym malowanie wielkiej bombki, oraz niezwykłą motocyklową paradę mikołajów z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Nie zabrakło ulubieńców małych i dużych, czyli sympatycznej fioletowej krówki Milka i ciasteczka Oreo, które z wielką przyjemnością przytulały się i pozowały do zdjęć.

32 zespoły odkrywały sekrety Świętego Mikołaja
Tegoroczna gra miejska pod nazwą „Tajemnice Mikołaja” zgromadziła ponad 100 osób, które zaraz po energetycznej rozgrzewce ruszyły odkrywać sekrety świętego Mikołaja. Na uczestników czekały zadania związane z malowaniem twarzy, graliśmy w hokeja, rozwiązywaniem rebusów oraz przygotowaniem świątecznego nakrycia stołu. W grze zwyciężył zespół nr 2, którego kapitanem był pan Dariusz Mytych. Na zwycięzców czekały rodzinne nagrody, między innymi świąteczna sesja fotograficzna oraz bilety do Loopy’s World i do Humanitarium we Wrocławiu, a finaliści rozpalili brzeskie, świąteczne dekoracje

Najpiękniejsza bombka od szkoły podstawowa nr 5 w Brzegu
Przygotowania do tegorocznej edycji imprezy rozpoczęły się już w połowie listopada, a to za sprawą konkursu na najpiękniejszą bombkę, w którym wzięło udział 10 placówek oświatowych, między innymi przedszkola i domy dziecka. Tegoroczną najpiękniejszą bombką, zdobywając 428 polubień, została ozdoba przygotowana przez dzieci ze świetlicy w szkole podstawowej nr 5 w Brzegu. Wszystkie prace wykonane przez małych artystów zdobyły w sumie ok. 1700 polubień na facebookowym profilu akcji.