Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 19 maja 2022
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra


Rollkowisko - atrakcja w Opolu


kir 31.01.2016

W Domu Wystawienniczym domuEXPO odbyło się otwarcie pierwszego całorocznego rolkowiska w Opolu. Usytuowano je na ostatnim piętrze centrum wnętrzarskiego.


Jest to kolejna możliwość do rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców województwa opolskiego.

Inicjatorem powstania Rollkowiska był Tomasz Bardelski, właściciel i instruktor szkółki rolkarskiej. - Jazda na rolkach to fantastyczny sposób na rekreację dla dzieci, jak i dorosłych - mówi Bednarski. - Wiek jest tutaj najmniej istotny. Rolki to również możliwość na aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Jest sportem bezpiecznym, a do tego mało kontuzjogennym. Ponadto stawy są zdecydowanie mniej obciążone niż np. podczas biegania. Jeżdżąc na rolkach pracujemy nad kondycją, muskulaturą i jędrnością ciała. To także metoda na oderwanie się od codzienności, na „oczyszczenie” umysłu. Rolkarze tworzą społeczność, więc mamy szansę na zawarcie nowych, interesujących znajomości.

W czasie otwarcia atrakcji odbył się mecz pokazowy hokeja na rolkach w wykonaniu 9-krotnego mistrza Polski - TH Marsjanie Opole. Atrakcją był również pokaz Patryka „Gruchę” Gruszkę, reprezentanta kraju w dyscyplinie freestyle slalom na rolkach.