Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Tiry w Polskiej Nowej Wsi


rem 24.07.2016

Piękne ciężarówki, ryczące silniki i niezwykły świat spowodował wielokilometrowe korki na trasie Opole - Polska Nowa Wieś. Na lotnisku koło Opola odbył się 12. Qaulitum Master Truck.


Na zlot przybyło kilkaset ciężarówek, nie zabrakło również największego dealera ciężarowych mercedesów w Polsce. Nowością był wyjątkowy zestaw niemieckiego dealera Truckers Academy - w cieniu eleganckich tirów postawiono siłownię i prowadzono badania kondycyjne. Każdy chętny miał okazję poprawienia tężyzny fizycznej na doskonale wyposażonej siłowni plenerowej. Szczególnie projekt ten adresowany był do kierowców, którzy często nie mają możliwości poprawienia komfortu pracy. Psychodietetycy przeprowadzali badania, a chętni mogli zrelaksować się w specjalnie przygotowanej strefie wyciszenia.

Furorę robił także „Saunaliner” należący do Simona Lundmana ze Szwecji, który doposażył ciężarówkę w saunę. Malowanie samochodu trwało ponad 750 godzin. Za najładniejszą ciężarówkę uznano DAF Vader należącą do gdańskiego przedsiębiorcy. Pomalowana była w sceny z filmu „Gwiezdne Wojny”.