Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 04 grudnia 2020
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Dzieci muszą tańczyć


meda 01.08.2016

Tancerka Anna Głogowska namawiała rodziców, aby wspierali swoje dzieci i pozwolili im tańczyć. Wyjaśniała, że jednak takie hobby sporo kosztuje.


31 lipca Centrum Handlowe „Karolinka” roztańczyło całe Opole. Akcję charytatywną na rzecz podopiecznych opolskiej Fundacji „SPIN” wsparła tancerka - Anna Głogowska i Hania Szychowicz. Efekt? Dużo uśmiechu, dobrej zabawy i pozytywnej energii, a przede wszystkim - realne wsparcie zdolnych młodych ludzi, których marzeniem jest realizować się w tańcu.

Podopieczni Fundacji SPIN przygotowali mnóstwo profesjonalnych pokazów tańca - od jazzu, przez bachatę, aż po rock and roll. Na scenie wystąpiło kilka duetów i kilkoro solistów w różnym wieku, którzy pod okiem Tomasza Nawrockiego, prezesa fundacji, udowadniali opolskiej publiczności, ile satysfakcji może przynosić taniec.

Anna Głogowska zaprosiła zgromadzonych na specjalne warsztaty taneczne. Stworzona przez nią choreografia porwała tłumy. - Rodzice często nie są w stanie pokryć kosztów związanych z tańcem - przekonywała Głogowska. - Z taką pasją często rodzice nie są w stanie sprostać, a szkoda, bo taniec, jak nic innego, kształtuje charaktery młodych ludzi.

Na scenie zatańczyła również młoda gwiazda ostatniej edycji You Can Dance Hania Szychowicz z partnerem Krzysztofem Wróblewskim - w kilku odsłonach autorskiej choreografii tańca współczesnego.

- My także zorganizowaliśmy dodatkowy kanał pomocy - mówi Aleksandra Mastalerz z Centrum Handlowego Karolinka w Opolu. - Dwa tygodnie przed finałem akcji uruchomiliśmy dedykowną stronę internetową, na której odwiedzający mogli klikać w specjalny baner, przekazując tym samym symboliczną złotówkę na konto Fundacji. W ten sposób zgromadziliśmy dodatkowe 1000 zł, które na pewno przyda się w spełnianiu kolejnych tanecznych marzeń.

Potrzebującym maluchom z Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu przekazano zebrane wcześniej pieluchy, nawilżane chusteczki i inne środki higienicze.