Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 14 listopada 2018
Imieniny: Emila, Laury, Rogera


Karpik rozstrzygnięty


kk 08.10.2016

Jurorzy XIV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2016 wyłonili najlepsze prace. W konkursie wzięli udział twórcy z Ukrainy, Tajlandii, Włoch i Czech.


Podczas obrad 7 października jurorzy wybrali zwycięzców Karpika. W składzie jury zasiedli:

  • Zbigniew Woźniak - przewodniczący,
  • Michał Graczyk,
  • Jarosław Stojko,
  • Małgorzata Biedroń,
  • Agnieszka Kucharuk

 


GRAND PRIX otrzymuje Bartłomiej Belniak (Polska)

Nagrody główne
Maciej Trzepałka (Polska)
Jacek Lanckoroński (Polska)
Tomasz Rzeszutek (Polska)

Nagrody Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu
I nagroda - Jiri Novak (Czechy)
II nagroda - Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska)
III nagroda - Konstantin Kazanchev (Ukraina)

Nagroda Muzeum Karykatury w Warszawie - Jacek Frąckiewicz (Polska)
Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury - Henryk Cebula (Polska)
Nagroda Firmy Ornament z Nysy - Krzysztof Suski (Polska)
Nagroda przedsiębiorców działających w Stowarzyszeniu Ruch Rozwoju Regionu Nysa - Daniel Strzelczyk (Polska)
Nagroda Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Nysa - Jiri Srna (Czechy)
Nagroda Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Kostusia - Bretislav Kovarik (Czechy)
Nagroda Zamku w Mosznej - Sławomir Makal (Polska)
Nagroda Zamku w Mosznej - Piotr Opałka (Polska)

Wyróżnienia honorowe (dyplomy)

  • Paolo Dalponte (Włochy)
  • Sittipunt Tumyig (Tajlandia)
  • Andrzej Krawczak (Polska)
  • Vladimir Kazanevsky (Ukraina)
  • Dariusz Pietrzak (Polska)

 

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci MAŁY KARPIK 2016

GRAND PRIX otrzymuje Milena Cempa (SP nr 1 w Niemodlinie)

kat. klasy V-VI
I miejsce - Oliwer Sowa (PSP w Popielowie)
II miejsce - Katarzyna Dolak (SP nr 1 w Niemodlinie)
III miejsce - Dominika Pytel (PSP nr 1 w Ozimku)
Nagroda Firmy Ornament z Nysy - Karolina Lasman (SP nr 2 w Niemodlinie)

kat. klasy 0-IV
I miejsce - Laura Kupczyk (SP nr 2 w Ozimku)
II miejsce - Aleksandra Narwid (SP nr 2 w Niemodlinie)
III miejsce - Magdalena Romanowska (SP nr 1 w Niemodlinie)
Wyróżnienie - Hania Gollenia (PSP w Murowie)
Nagroda Firmy Ornament z Nysy - Szymon Lasman (Przedszkole nr 1 w Niemodlinie)