Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona


35 medali na dobry początek


jk 02.11.2016

35 zdobytych medali to nie wyniki polskich olimpijczyków, ale osiągnięcie policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Opolu aspiranta sztabowego Waldemara Czaickiego.


Aspirant sztabowy Waldemar Czaicki od wielu lat osiąga ogromne sukcesy sportowe i to w kilku dyscyplinach. Jego mocne strony to pływanie, judo, wyciskanie sztangi leżąc oraz bieganie. Pierwsze sukcesy zaczęły się w latach 80. XX wieku, gdy zdobył liczne trofea w judo, którego jest też instruktorem. Z mistrzostw Polski służb mundurowych przywiózł łącznie siedem medali w kategorii do 60 kilogramów.

Równie dobre wyniki osiąga w pływaniu. Tylko w tym roku na mistrzostwach Polski policji w pływaniu na dystansach 200 m stylem zmiennym, 100 m grzbietowym i 400 m dowolnym zdobył aż 3 złote medale. Na mistrzostwach Polski w pływaniu służb mundurowych w latach 2006-2014 pan Waldemar wrócił z 13 krążkami. W wyciskaniu sztangi leżąc w latach 2007-2014 na mistrzostwach Polski MSWiA zdobył łącznie 8 medali. Do tego dochodzą półmaratony i półmaratony górskie.

Czaicki, jest także instruktorem techniki i taktyki interwencji policyjnych. Szkoli także tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z policją. W zimie chętnie bierze udział w morsowaniu, kolekcjonuje monety i chętnie chodzi po górach razem z przyjaciółmi, zdobywając trasy górskie w różnych krajach europejskich. Byli m.in. w Czechach, Niemczech, Słowacji, Austrii, Włoszech, Francji i Szwajcarii.