Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Nysa wśród finalistów


rema 25.02.2017

10.000 złotych ? nagrody takiej wartości trafią do Nysy, która zwyciężyła w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu ?Świeć się z Energą".


Dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków do miasta trafią nowoczesne urządzenia AGD, jak lodówki, pralki, kuchenki. - Nagrody będą przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom - mówi Marek Rymarz, zastępca burmistrza Nysy. - Nysa w głosowaniu ogólnopolskim zajęła IX miejsce.

Aby znaleźć się wśród najpiękniej oświetlonych 16 miast w Polsce, biorących udział w finałowej rozgrywce, Nysa na etapie pokonała Wołczyn. W finale najwytrwalej o zwycięstwo walczyły miasta reprezentujące województwo podkarpackie, lubelskie oraz śląskie - liczba oddanych głosów do samego końca głosowania była bardzo wyrównana. Ostatecznie wygrał Zamość(33256 głosów), pokonując Stalową Wolę zaledwie o 2 procent oddanych głosów. Na trzecim miejscu uplasowała się Częstochowa. Kolejne miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji zajęły: Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa - jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.