Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Lukas w Mam Talent


29.11.2017

Lukas Gogol z Chróściny ma do pokonania zaledwie kilkanaście kilometrów, aby dotrzeć do szkoły muzycznej w Opolu. Jego talent jest bezsporny.


15-latek zdobywa liczne nagrody w konkursach. Postanowił sprawdzić się w kolejnej edycji „Mam talent”. Małgorzata Foremniak nie kryła wzruszenia po jego występie. Agnieszka Chylińska nacisnęła tzw. złoty guzik, dzięki czemu nastolatek znalazł się bezpośrednio w półfinale. Kolejny z jurorów Agustin Egurrola stwierdził, że to wirtuozeria. - To jest mistrzostwo - powiedział.

W programie, promującym utalentowanych ludzi, odnotowano już przypadek zwycięstwa akordeonisty. Był nim Marcin Wyrostek, który dziś rozpowszechnił ten skomplikowany instrument.

Lukas rozpoczął przygodę z muzyką już w wieku przedszkolnym. Jego pierwszym instrumentem było pianino, a tajniki muzyki odkrywała przed nim mama. Twierdzi, że przygoda z akordeonem zaczęła się dosyć przypadkowo. W czasie zapisów do szkoły muzycznej nie umiał razem z mamą znaleźć drogi do sekretariatu. O pomoc poprosili nauczyciela akordeonu Dariusza Kownackiego, który pokazał Lukasowi instrument. Teraz marzy o studiach na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Opolu.

Ewentualną nagrodę przeznaczyłby na zakup akordeonu z tzw. najwyższej półki. Cena Pigini Sirius Millenium waha się od 25 tys. zł do 150 tys. zł.