Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Zwycięzcy z Prudnika i K-Koźla


cc 22.05.2015

Chłopcy z Kluczborka oraz dziewczęta z Prudnika zwycięzcami finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup w Opolu. To najlepsze drużyny, które pojadą 20 czerwca na finał do Gdańska.


W kategorii chłopców finał wojewódzki należał zdecydowanie do zawodników z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku, którzy wygrali wszystkie mecze bez straty gola, a w decydującym spotkaniu pokonali drużynę z Brzegu 3:0.

- Zaczęliśmy spokojnie, od 1:0, ale potem rozpędzaliśmy się i gładko przeszliśmy kolejnych rywali - powiedział Konrad Grycan, golkiper zwycięskiej drużyny, wybrany najlepszym bramkarzem finału województwa opolskiego. - Nie straciliśmy przy tym bramki. Cieszę się, że to też moja zasługa. Musimy zaprezentować się w Gdańsku lepiej niż rok temu, kiedy zajęliśmy piąte miejsce. Jestem przekonany, że możemy nawet wygrać.

Z kolei wśród dziewcząt emocjonująca rywalizacja trwała do ostatnich sekund finałowego meczu zawodniczek z Prudnika i Kędzierzyna-Koźla. Jednak bramka w końcówce na 2:0 przesądziła o zwycięstwie dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku.

- Dwa lata temu zajęliśmy czwarte miejsce, rok temu drugie. W tym roku udało się wygrać, więc systematycznie idziemy do góry - powiedział trener mistrzowskiej drużyny dziewcząt z Prudnika. - Jesteśmy drużyną szkolną, dziewczyny nie grają w klubach, ale praca daje efekty. Jedziemy na finał, aby pokazać się z jak najlepszej strony i dobrze się bawić. 

Do niecodziennej sytuacji doszło w rozgrywkach grupowych chłopców w grupie D. Tam trwała zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami z Kędzierzyna-Koźla, Siołkowic i Walców. Wszystkie z nich miały identyczny bilans punktowy i bramkowy, więc o awansie rozstrzygały serie rzutów karnych między trzema zespołami. W karnych również był remis i dopiero kolejna, powtórzona seria jedenastek wyłoniła zwycięzców grupy - zespoły z Siołkowic i Kędzierzyna-Koźla.

Królem strzelców finału wojewódzkiego został Szymon Witos z Kluczborka, zaś królową strzelczyń Anna Parkoła z Brzegu. Najlepszym bramkarzem wybrano Konrada Grycana z Kluczborka, natomiast najlepszą bramkarką uznano Patrycję Tomczyk z Kędzierzyna-Koźla.

Następne wyzwanie, przed którym staną gimnazjaliści z Kluczborka i Prudnika to krajowy finał, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Zmierzą się w nim najlepsze drużyny tegorocznej edycji - po szesnastu triumfatorów finałów regionalnych w kategorii chłopców i dziewcząt. Stawką będzie tytuł najlepszej drużyny 2015 oraz nagroda specjalna: czterodniowy obóz treningowy w Madrycie pod okiem profesjonalnych trenerów.

- Cieszę się, że rozgrywki województwa opolskiego stały na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcom finału regionalnego życzę powodzenia w finale krajowym - powiedziała Anna Solarek, kierownik ds. projektów sportowych w Coca-Cola Poland Services. -Emocji z pewnością nie zabraknie, bo podczas wielkiego finału obejrzymy rywalizację absolutnie najlepszych spośród niemal 40 tys. gimnazjalistów, którzy wzięli udział w tegorocznych zmaganiach.