Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Polska Nowa Wieś: Master Truck


wro 14.07.2015

11. Międzynarodowy Zlot Master Truck w Polskiej Nowej Wsi odbędzie się na Autodromie Delta na terenie Lotniska Polska Nowa Wieś (gm. Komprachcice) od 17 do 19 lipca


W tym roku Master Truck gwarantuje gwiazdorską obsadę. Już w ten weekend wielkie ciężarówkowe święto. 17 lipca rozpoczyna się 11. Międzynarodowy Zlot Master Truck w Polskiej Nowej Wsi koło Opola.

Wśród zaproszonych osób m. in. Iwona „Trucking Girl” Blecharczyk - jedyna taka w męskim świecie. Będzie gościem specjalnym marki Mercedes-Benz.

O ekspozycję Mercedesa zadba w tym roku Grupa Wróbel - dealer gwiazdy w południowo-zachodniej Polsce. Organizator przygotował trzy dni pełne atrakcji, w tym przede wszystkim modele dużego formatu: Actrosy, Atego, Arocs i Fuso Canter. Ale największą gwiazdą wśród nich będzie z pewnością Actros 1851 LS - czyli popularny, komiksowy Show Truck „Mietek”.

Duet z nim stworzy Iwona Blecharczyk, która już wcześniej miała okazję testować „Mietka”, można więc rzec, że para zna się doskonale. Show Truck stanie się tego dnia sceną, na której Grupa Wróbel będzie przeprowadzać zawody i konkursy, m.in. przeciąganie liny dla kobiet i mężczyzn oraz konkurs wiedzy na temat ciężarówek spod znaku trójramiennej gwiazdy.

W ten weekend każdy chętny będzie miał też okazję, aby popracować nad kondycją, bowiem jednym z elementów ekspozycji dealera będzie siłownia zorganizowana we współpracy z Fundacją Truckers Life - partnerem Mercedes-Benz Polska. Fundacja jest sponsorem programu zakładania plenerowych siłowni dla kierowców (a jedna z nich powstanie do końca tego roku w stacji dealerskiej Grupy Wróbel w Pietrzykowicach k. Wrocławia). Projekt ma przede wszystkim edukować kierowców jak poprawić komfort ich pracy. Ambasadorką programu jest nie kto inny jak właśnie Iwona Blecharczyk. Trucking Girl zaprezentuje więc gościom kilka skutecznych i prawidłowych ćwiczeń.

Główna nagroda w konkursie to wyjazd do Sztuttgartu
Oprócz aktywności fizycznych Mercedes zaoferuje uczestnikom zlotu także możliwość zapoznanie się z nowych portalem społecznościowym, dedykowanym kierowcom - RoadStars. Każdy kto podczas eventu zarejestruje się w serwisie weźmie udział w konkursie. Warto, bo główną nagrodą będzie wyjazd do Muzeum Mercedesa w Sztuttgarcie.

Organizator zadba również o najmłodszych, przygotowując dla nich specjalne stoisko z tatuażami. Wzorami z henny zainteresuje się też z pewnością niejeden rodzic. To tylko niektóre z atrakcji, jakie podczas imprezy zagwarantuje Mercedes-Benz Grupa Wróbel. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Warto przyjść i zobaczyć z bliska fascynujący świat trucków, bo ciężarówka to nie tylko samochód - to styl życia.