Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Wszystko dla zwierząt


kra 06.08.2015

Aktorka Anna Guzik zbierała pieniądze dla podopiecznych fundacji Azyl Nadziei. Wolontariuszy wspierały nie tylko psy małe i duże, ale nawet dwa szczury i papuga.


Do Opolan dotarły zachęty zwierzaków i potwierdzili to swoimi datkami. Wolontariusze z fundacji Azyl Nadziei zebrali do puszek 400 zł. Kolejny 1000 zł został zebrany poprzez stronę internetową, gdzie za każde kliknięcie galeria "Karolinka" w Opolu przeznaczała 1 zł na zwierzaki. 

- Mieliśmy ambitny cel i daliśmy sobie tydzień na to, aby go zrealizować - powiedziała Aleksandra Mastalerz z centrum handlowego. - Reakcja ludzi bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Wystarczyły 2 dni, by zebrać całą kwotę. Tak nam się spodobała postawa ludzi i ich hojność, że i my przygotowaliśmy niespodziankę.


Było to kolejne 1000 zł, które otrzymała fundacja. Łączna suma, która zostanie przeznaczona na leczenie, dach nad głową i jedzenie dla podopiecznych Azylu Nadziei wyniosła 2400 zł. Pieniądze te pozwolą pomóc zwierzakom znów uwierzyć w ludzką dobroć.

- Do naszej fundacji trafiają zwierzęta schorowane, skrzywdzone przez ludzi - mówi Alicja Jackiewicz, prezes fundacji. - Jednak, jeśli okażemy im serce, ponownie obdarzą człowieka zaufaniem, miłością i będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

Będą mogli przekonać się o tym nowi właściciele młodej suczki, Joli, która podczas prezentacji psów do adopcji zauroczyła ich swoją żywiołowością i sympatią do ludzi. A takich zwierzaków, które szukają swoich nowych domów i przyjaciół jest więcej.

Można je znaleźć na stronie fundacji www.azylnadziei.pl

Należy jednak pamiętać, że taka decyzja nie może być motywowana tylko chwilową zachcianką. - Zachęcamy wszystkich do posiadania zwierzaka, ale należy wybrać go tak, by charakter psa lub kota był dostosowany do naszego charakteru i trybu życia - przekonywała Ania Guzik razem z lekarzem weterynarii Markiem Tymowiczem.