Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Namalują Rumcajsa oraz Reksia


ak 16.02.2010

Rusza polsko-czeski konkurs plastyczno-literacki. Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza uczniów z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. Z bajką przez cały rok (S pohádkou po celý rok), organizowanym wspólnie z biblioteką w czeskim Prerovie.


Jest to projekt pod nazwą: Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz-RP 2007-2013 oraz programu Przekraczamy granice, finansowanego z budżetu państwa. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim integracja uczniów z Czech i Polski poprzez promocję literatury dla dzieci - czeskiej w Polsce i polskiej w Czechach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych kl. I-IV i polega wykonaniu plastycznej interpretacji czeskich bajek.

Z najlepszych, nagrodzonych prac (ilustracji polskich bajek w wykonaniu rówieśników z Czech oraz czeskich bajek w wykonaniu uczniów z Polski), wydany zostanie bajkowy kalendarz na 2011 r. Laureaci otrzymają drobne nagrody w postaci upominków i książek, natomiast główną nagrodą w konkursie będzie wycieczka do Pragi lub czeskiego Jiczyna. Ponadto, dla najlepszych uczestników konkursu odbędą się dwudniowe warsztaty na Górze Św. Anny, które zakończą się przedstawieniem teatralnym i wystawą projektów bajkowego muru.

Wszelkie informacje o konkursie oraz wymagane karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.mbpkk.pl (zakładka Bajka na każdy czas) oraz pod nr tel. 77 482 37 80 w. 29 lub w Dziale Informacji i Promocji MBP (ul. Rynek 3).