Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 13 kwietnia 2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy


Atrakcja na światową skalę


wira 04.05.2015

W Krasiejowie dla zwiedzających tuż koło ?JuraParku? przygotowano kolejną niespodziankę. Przyciąga tysiące turystów z całego świata.


W miejscu zrujnowanej, pokopalnianej hali powstał „Park Nauki i Ewolucji Człowieka”. - To ultranowoczesny ośrodek popularyzacji wiedzy, prowadzący przez tajemnice pochodzenia rodzaju ludzkiego - mówi prezes stowarzyszenia Piotr Lichota. - Muzeum jest unikalną atrakcją na skalę europejską.

Turyści stają się częścią scenariusza filmowego. Po odprawie pasażerskiej w specjalnych kaskach z przepustkami w ręku wsiadają na pokład promu kosmicznego, który zabiera ich na orbitę okołoziemską. Podróż w czasie i przestrzeni zaczyna się po zadokowaniu do wehikułu czasu. Trójwymiarowe filmy i wirtualny robot-przewodnik Robercik pomagają zapomnieć, że mamy XXI wiek.

Każdy może spojrzeć w przeszłość przez okna prehistorii, a nawet w niej uczestniczyć. Podróżnicy odwiedzają zamierzchłych przodków i dowiadują się, jak stali się ludźmi. Autor projektu Andrzej Boczarowski, konsultant naukowy JuraParku, zapowiada, że nastąpi pomieszanie rzeczywistości fizycznej z cyfrową. Pomogą w tym m.in. nowoczesne techniki multimedialne oraz okulary trójwymiarowe. Postacie kopalnych ssaków naczelnych, żyjących na przestrzeni ostatnich 7 milionów lat, stworzył sztab naukowców, rzeźbiarzy, grafików i twórców rzeczywistości wirtualnej.