Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Nowi włodarze na Opolszczyźnie


koma 05.01.2016

Nowy rok to również nowe zmiany w województwie opolskim. Adrian Czubek podsumował swoje pierwsze tygodnie na Opolszczyźnie, a Janusz Kowalski ustąpił ze stanowiska.


15 dni roboczych podsumował nowy wojewoda Adrian Czubak z Prawa i Sprawiedliwości, który zastąpił pełniącego wcześniej tę funkcję Ryszarda Wilczyńskiego z Platformy Obywatelskiej. Wilczyński nadal kontynuuje swoją karierę polityczną, gdyż po wyborach do Sejmu został posłem. 43-letni Czubak był szefem PiS ze Strzelec Opolskich. Pełnił ważne funkcje zarówno w strukturach samorządowych, jak i spółkach handlowych, m.in. jako dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, prezesem zarządu Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych, pracownikiem w pionie inwestycyjnym Elektrowni Opole.

Adrian Czubak w ciągu dwóch tygodni odbył 70 spotkań roboczych. Do najważniejszych kwestii należy kontrowersyjne powiększenie miasta Opola, które zaproponował prezydent Arkadiusz Wiśniewski oraz uchwała nyskich samorządowców, chcących udzielać pomocy finansowej najbardziej potrzebującym rodzinom.

Pod koniec roku z funkcji wiceprezydenta miasta Opola zrezygnował Janusz Kowalski. Nikogo jednak to nie zdziwiło, gdyż od dawna było wiadomo, że chce on przenieść się do spółki energetycznej. Został prokurentem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego.