Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Nowy szef opolskich Niemców nie chce podziału


wir 30.01.2016

Norbert Rasch zrezygnował. Jego miejsce zajął Roman Kolek. Nowe szefostwo Klubu Radnych Mniejszości Niemieckiej nie chce, aby Opole zmieniło swoje granice.


Dotychczasowy przewodniczący Klubu Radnych Mniejszości Niemieckiej w Sejmiku Województwa Opolskiego Norbert Rasch złożył rezygnację z pełnienia funkcji, którą piastował przez wiele lat. Jest on przewodniczącym Komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu.

Na jego miejsce wybrano wicemarszałka województwa opolskiego Romana Kolka. To człowiek, który wydaje się być w kilku miejscach równocześnie. Zawsze ma jednak czas, aby się na chwilę zatrzymać, porozmawiać, wysłuchać. Hołduje zasadzie, że „największą satysfakcją w życiu jest świadomość, że nikogo się nie skrzywdziło”. Dzięki wykształceniu medycznemu i zdobytemu doświadczeniu na stanowiskach zarządzania w placówkach służby zdrowia, posiada kwalifikacje niezbędne do podejmowania kluczowych decyzji w polityce zdrowotnej. Od lat z pasją realizuje powierzone mu zadania, wyznaczając sobie wciąż nowe i ambitne cele. Posiadane umiejętności menedżerskie i organizacyjne są jedynie konstruktywnym walorem, który odpowiednio wykorzystany przez osobę o wyjątkowej kreatywności, sile i przedsiębiorczości pozwala stawiać mu czoło napotkanym trudnościom oraz wyzwaniom, udowadniając, iż nie ma rzeczy niemożliwych.

Jego zastępcą został Hubert Kołodziej z Dobrzenia Wielkiego, będący przewodniczącym Komisji Nauki Kultury Edukacji i Sportu. Funkcję sekretarza pełnić będzie radna Karina Grelich-Deszczka.

Najważniejszą kwestią jest niedopuszczenie do zmiany granic powiatu opolskiego. Zwolennikiem tej koncepcji jest prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który chce włączenia kluczowych obszarów podopolskich gmin do miasta.