Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Koniec zimy - rowery wróciły na opolskie ulice


wira 02.03.2016

Ostatnie dni przerwy zimowej - 1 marca zainaugurowano kolejny sezon funkcjonowania miejskich wypożyczalni rowerowych w Opolu.


Opolanie po trzymiesięcznej przerwie zimowej ponownie zaczęli korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej 16 lokalizacji i 164 rowery. W latach 2012 - 2015 w systemie Opole Bike zarejestrowało się prawie 15 tysięcy użytkowników, którzy na przestrzeni czterech sezonów dokonali 235 tysięcy wypożyczeń.

Podczas przerwy operator przeprowadził konserwację systemu, naprawy rowerów oraz przygotował infrastrukturę na kolejny sezon. W ubiegłym sezonie Nextbike Polska odnotował w Opolu 69 750 wypożyczeń oraz 3 555 rejestracji użytkowników. Co roku liczba użytkowników w Opolu rośnie.

Rowery miejskie dotrą również do Łodzi, a w związku z tym, że ich operatorem będzie Nextbike Polska - osoby, posiadające konto Opole Bike, skorzystają z nich bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności. Sieć wypożyczalni w Łodzi rusza 30 kwietnia i obejmować będzie 100 stacji oraz 1000 rowerów i stanie się drugim największym systemem w Polsce - po warszawskim Veturilo.