Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Darmowe warsztaty dla anglistów z Opolszczyzny


wira 29.02.2016

Konsultacje metodyczne, praktyczne zajęcia oraz solidna dawka przydatnych wskazówek ? wszystko to czeka na nauczycieli języka angielskiego z woj. opolskiego.


Rusza ogólnopolski program „Write on with Cambridge English”, organizowany przez departament Uniwersytetu w Cambridge odpowiedzialny za certyfikację językową.

W myśl prawa, nauczyciele są zobowiązani do doskonalenia zawodowego. Z pomocą przychodzi Cambridge English: w marcu w Opolu organizuje bezpłatne warsztaty. Zaproszeni są nauczyciele języka angielskiego z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych całego województwa. Uczestnicy mają szansę nie tylko rozszerzyć kompetencje zawodowe, ale także wymienić się doświadczeniami.

Opole jest jednym z trzynastu miast, w których odbywają się spotkania - inne to m.in. Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Radom. Warsztaty są elementem programu edukacyjnego Cambridge English w Polsce. Obejmuje on również konkurs pisania po angielsku dla uczniów „Write On” oraz szkolenia dla nauczycieli z zakresu oceny wypowiedzi „Ready Steady Speak”. Patronatem honorowym objęło je Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Cambridge English to światowy autorytet w zakresie nauczania i oceniania znajomości języka angielskiego. Podczas zajęć w Opolu zaprezentujemy m.in. metody rozwijania umiejętności pisania oraz oceny postępów - mówi Arkadiusz Jaworski, dyrektor w Cambridge English.

Eksperci Cambridge English poprowadzą nieszablonowe warsztaty poświęcone praktycznej komunikacji: „Od hieroglifów do SMS-ów: o pisaniu” oraz „Udane zajęcia z pisania w klasie: poziom B1”. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne, a także certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia. Warsztaty odbędą się 18 marca w autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Cambridge English.
Szczegóły i rejestracja na stronie www.write-on.pl