Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Wycieczka w kaskach tylko dla kobiet


rem 11.03.2016

Pomysł był spontaniczny. Pracownicy Energetyki Cieplnej Opolszczyzny prowadzący profil na jednym z portali społecznościowych, postanowili przygotowań dla pań niespodziankę.


Inspiracją było niedawno obchodzone Międzynarodowe Święto Kobiet. Zaprosili do firmy płeć piękną, która jest zainteresowana sekretami produkcji i dystrybucji ciepła dla Opola. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania: w terminie, wyznaczonym na popołudnie, firmę odwiedziło prawie sześćdziesiąt pań, które w twarzowych pomarańczowych kaskach zwiedziły przedsiębiorstwo. Z kobiecą dociekliwością zbadały tajniki technologiczne i zasady działania specjalistycznych urządzeń produkujących energię cieplną, a także dyskutowały o ekologii, energetyce oraz społecznej odpowiedzialności Energetyki Cieplnej Opolszczyzny wspierającej opolską kulturę i sport. Był zaimprowizowany quiz oraz kilka niespodzianek.

Mimo że ciepłownictwo uznawane jest za męską branżę, to jedną czwartą załogi stanowią kobiety. Najczęściej firmę zwiedzają studenci politechniki, zainteresowani pracą w tym jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw regionu.