Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Wycieczka tylko dla kobiet w kaskach


ema 20.03.2016

Pracownicy Energetyki Cieplnej Opolszczyzny prowadzący profil spółki na jednym z portali społecznościowych, postanowili przygotowań dla pań niespodziankę.


Pomysł był spontaniczny i zrealizowany w kilka dni.  Inspiracją było niedawno obchodzone Międzynarodowe Święto Kobiet. Zaprosili do firmy płeć piękną, która jest zainteresowana sekretami produkcji i dystrybucji ciepła dla Opola. Do tej pory najczęściej firmę zwiedzali studenci politechniki, poszukujący w przyszłości pracy w jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw regionu lub też specjaliści, porównujący rozwiązania inżynieryjne.


Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania: w terminie, wyznaczonym na popołudnie, firmę odwiedziło prawie sześćdziesiąt pań, które w twarzowych pomarańczowych kaskach zwiedziły przedsiębiorstwo. Z kobiecą dociekliwością zbadały tajniki technologiczne i zasady działania specjalistycznych urządzeń produkujących energię cieplną, a także dyskutowały o ekologii, energetyce oraz społecznej odpowiedzialności Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, wspierającej opolską kulturę oraz sport. Mimo że ciepłownictwo uznawane jest za męską branżę, to jedną czwartą załogi stanowią kobiety.