Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Niemodlin: Kraina książęcego karpia wabi i kusi


ap 28.04.2016

"Kraina książęcego karpia" - to hasło promocyjne, które wraz ze zdjęciami zamku i karpia znalazły się na billboardach promocyjnych przy wjazdach do Niemodlina (droga nr 46).


Nasze miasto znane jest zamku, który po latach zapomnienia wreszcie zaczyna tętnić życiem i któremu nowy właściciel rozpoczął przywracanie należnego blasku. Ponadto Niemodlin, oprócz Borów Niemodlińskich, słynie ze swojej największej marki, jakim jest karp niemodliński o renomowanym, unikatowym smaku i jakości.

Zamek przygotował na nadchodzący sezon dla mieszkańców i turystów wiele nowych atrakcji. Już jest możliwość zwiedzania obiektu w weekendy. Bory Niemodlińskie z licznymi, malowniczymi stawami to miejsce doskonałe do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Zespół Przyrodniczo - Krajobrazowy z Arboretum w Lipnie pod Niemodlinem, to miejsce gdzie można odpocząć i zobaczyć cenne i oryginalne gatunki krzewów oraz drzew.

W pobliżu jest także basen - obiekt przygotowań sportowców na Olimpiadę w 1936 roku, ze 100 m niecką pływacką. Latem doskonałe miejsce do uprawiania czynnej rekreacji i podnoszenia umiejętności pływackich.