Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Pomoc dla polikliniki w Opolu


rema 05.05.2016

Popularna poliklinika opolska w latach 90. XX wieku była jedną z nowocześniejszych na Opolszczyźnie. Do dziś niewiele w niej się zmieniło.


Czas zatrzymał, a warunki przypominają ubiegły wiek. Potrzebny jest gruntowny remont i doposażenie placówki. - Poliklinika to jeden z naszych największych klientów - mówi prezes Energetyki Cieplnej Opolszczyzny Wiesław Chmielowicz. - Dowiedzieliśmy o jej potrzebach, a ponieważ spotykają się one z misją odpowiedzialności społecznej naszej firmy, zareagowaliśmy decyzją o sfinansowaniu zakupu specjalistycznych urządzeń. Staramy się dbać o zdrowie mieszkańców ogrzewanych przez nas miast nie tylko zwalczając smog i proponując ekologiczne technologie grzewcze, ale również działając doraźnie.

Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzyma dwustrzykawkowe pompy infuzyjne, stanowiące niezbędne wyposażenie Oddziału Anastezjologii i Intensywnej Terapii. Najczęściej trafiają do niego pacjenci z niewydolnością oddechową, chorzy z ostrym zawałem mięśnia sercowego oraz po nagłym zatrzymaniu krążenia. Pompy infuzyjne są bezcenne dla ratowania ich życia, gdyż skuteczna pomoc chorym uzależniona jest właśnie od tej specjalistycznej aparatury medycznej. Urządzenia zostaną zainstalowane na oddziale, w bezpośrednim sąsiedztwie izby przyjęć i bloku operacyjnego.

- Z uwagi na planowaną przebudowę bloku operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w placówce nastąpiła konieczność przegrupowania dostępnych środków finansowych, które są mocno ograniczone - wyjaśnia dyrektor SP ZOZ MSWiA w Opolu Jacek Bartosz.