Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Dwie firmy z Opolszczyzny wśród najlepszych


jk 13.05.2016

W Pałacu Prezydenckim, po raz ósmy, uhonorowano laureatów konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanego przez Komisję Krajową NSZZ Solidarność.


W dwudziestce tegorocznych laureatów znalazły się aż dwie firmy z województwa opolskiego: Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Kandydatów do certyfikatu co roku zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”, promując pracodawców wyróżniających się w przestrzeganiu prawa pracy - zwłaszcza stabilności zatrudnienia. Cenione jest też poszanowanie przepisów bhp oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. W wypadku powodzenia w konkursie - certyfikatem można posługiwać się przez trzy lata.

Związkowcy z obydwu opolskich przedsiębiorstw podkreślają, że wyróżnienie nie jest łatwe do zdobycia, a eksperci „Solidarności” wnikliwie sprawdzają kandydatów, ubiegających się o certyfikat wręczany przez prezydenta Polski. Jaka jest recepta na jego zdobycie?

- Wzajemny szacunek i dbałość o rozwój pracowników - twierdzi prezes ECO SA Wiesław Chmielowicz. - Od lat prowadzimy konsekwentną politykę personalną, nastawioną na podnoszenie kwalifikacji pracowników i angażowanie ich w najważniejsze sprawy firmy. Od lat też obserwujemy tego efekty w postaci wzrostu efektywności i autentycznego dialogu, jaki trwa w ECO pomiędzy załogą a manegementem. Dzieje się tak m.in. dzięki otwartej komunikacji wewnętrznej, jak i współpracy wymiernej chociażby w fakcie, że pracownicy mają duży wpływ na decyzje podejmowane przez zarząd spółki.