Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Autostrada A4 nieprzejezdna - Opole w korkach


rr 01.06.2016

Mamy zablokowaną autostradę A4 w obu kierunkach. Korki także w całym Opolu. Na 224 km autostrady A4 doszło dziś (1 czerwca) do katastrofy budowlanej.


1 czerwca autostrada A4 łącząca Śląsk z Niemcami zablokowana była w obu kierunkach. Na 224 km autostrady A4 doszło do katastrofy budowlanej. Samochód ciężarowy uderzył w bramownicę o wadze 11 ton, która zawaliła się na pas ruchu na autostradzie.

Do późnych godzin wieczornych trwało likwidowanie szkody. Powstały również poważne utrudnienia na tej trasie. Zalecono objazd drogą krajową nr 45 z węzła drogi Dąbrówka do Opola i dalej w kierunku autostrady na Wrocław, co spowodowało zablokowanie miasta. Samochody stały w korkach po kilka godzin. Nastąpiła bowiem potrójna kumulacja. Do Opola zjechali festiwalowi goście, ekipy telewizyjne i techniczne. Dodatkowo przeprowadzony jest remont na jednym z dwóch mostów przez Odrę.

Wojewoda Opolski Andrzej Buła wysłał na miejsce katastrofy budowlnej pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy rozdawali kierowcom butelki z wodą. Napoje były dostępna przy węźle Opole Zachód i Opole Południe. Podniesiono bramki autostradowe i zniesiono w ten dzień opłaty.