Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Najpiękniejsze dzieci w Opolu


kw 07.12.2009

Mikołajkowy worek atrakcji


Jurorzy wybrali najpiękniejszą Małą Miss, Małego Mistera oraz Miss Nastola-tek. Konkurs odbył się w ramach "Mikołajkowego Weekendu". Wszyscy laureaci są mieszkańcami Opola. Uwielbiają malować, śpiewać i tańczyć. Może to początek ich wielkiej kariery? Pierwszy krok mają już za sobą. Konkurs trwał dwa dni.

W piątek (5.12.2009) został przeprowadzony casting do głównego konkursu. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Na początku chęć udziału w konkursie zgłaszały dzieci do najniższych wiekowo kategorii. Z biegiem czasu również nastolatki przezwyciężyły tremę podejmując odważną decyzję. Wytłumaczyliśmy, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę ? mówi jedne z jurorów. Trzyosobowe jury zakwalifikowało 14 pretendentów do głównych laurów. W sobotnim konkursie (6.12.2009) finaliści przebrani w stroje przygotowane przez najemców Solaris Center kilkakrotnie pojawiali się na kilkumetrowym wybiegu oraz na wzór tradycyj-nych wyborów odpowiadali na trudne pytania.

Koronę najpiękniejszych zdobyli w kategorii:
* Mała Miss - Natalia Karlińska (lat 4), która lubi śpiewać i tańczyć
* Mały Mister - Łukasz Brój (9 lat). W wolnych chwil trenuje karate i breakdance
* Miss Nastolatek - 11-letnia Martyna Sadowska (lat 11), pasjonatka tańca

To jednak nie był koniec sobotnich atrakcji. Na uczestników czekały ponadto pokazy mody, pokaz fryzur i makijażu zorganizowany przez profesjonalistów, konkursy z licznymi nagrodami, kąciki zabaw dla dzieci oraz stoisko do pakowania prezentów.