Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Marina nad Jeziorem Nyskim już na planie


20.07.2016

Firma architektoniczna skończyła projekt profesjonalnej mariny, która w przyszłości miałaby powstać nad Jeziorem Nyskim.


Firma architektoniczna skończyła projekt profesjonalnej mariny, która w przyszłości miałaby powstać nad Jeziorem Nyskim. To jedno z trzech wielkich jezior województwa opolskiego (obok Otmuchowskiego i Turawskiego), którego rozwój leży na sercu nyskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Jego prezes Jarosław Białochławek marzy, aby w nyskiej marinie cumowały łodzie z całej Polski. Akwen ma same zalety: niezwykłą przyrodę, rzadkie okazy ptaków, ścieżki rowerowe i ludzi z pasją. - Teraz pora rozpocząć promocję i znaleźć zainteresowanie wśród władz samorządowych, Nysy, powiatu i województwa oraz prywatnych inwestorów - mówi prezes WOPR. - Mam nadzieje, że na takim pięknym zbiorniku powstanie pierwsza marina-baza z zaplecze nie tylko dla motorowodniaków, ale żeglarzy i turystów.

Czeka nas ciężka praca nad promocją, ale wiem, że władze zainteresowane są rozwojem turystyki na zbiorniku. Warto mieć jakiś pomysł na rozwój naszego jeziora które z swoimi walorami przewyższa wiele innych w kraju.