Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 19 maja 2022
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra


Grę terenową po Opolu wygrali Libańczycy


rk 23.07.2016

Brazylijczycy prezentowali tradycyjne tańce, co zachęciło młodych z Libanu, którzy również porwali ludzi zgromadzonych w amfiteatrze do wspólnej zabawy.


Do diecezji opolskiej przyjechało około 4300 młodzieży z Niemiec, Meksyku, Włoch, Francji, Argentyny, Australii, Togo, Peru, Ukrainy, Rosji, Malawi, Bahrajnu, Kanady, Brazylii, Czech, Holandii, Anglii oraz Libanu. Zamieszkali w ponad 100 opolskich parafiach, które przygotowały miejscowe atrakcje. Zwiedzali najciekawsze miejsca w Opolu m.in. opolski amfiteatr, katedrę, kościół Franciszkanów, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerię Sztuki Współczesnej oraz ogród zoologiczny. - Chcemy żebyście w Opolu czuli się jak w domu - przywitał pielgrzymów zgromadzonych w opolskim amfiteatrze biskup Rudolf Pierskała.

Młodzież wzięła również udział w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i poznanie najpiękniejszych zakątków Opola. - Dzięki temu miała też szansę poznania rówieśników ze wszystkich stron świata - powiedział Radzimir Burzyński, odpowiedzialny za sekcje wolontariatu Centrum Światowych Dni Młodzieży. - Zwycięzcami gry terenowej była grupa z Libanu. Zaraz za nimi uplasowali się Brazylijczycy, a na trzeciej pozycji byli Włosi.

Brazylijczycy prezentowali tradycyjne tańce, co zachęciło młodych z Libanu, którzy również porwali ludzi zgromadzonych w amfiteatrze do wspólnej zabawy. Wszyscy spotkali się na Górze św. Anny. Obrzędom odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przewodniczył kardynał Philippe Barbarin. Pytania zadano w trzech językach, a każdy obecny odpowiadał „wierzę” w swoim ojczystym, po czym wspólnie odśpiewane zostało Credo. Podczas uroczystości modlitwę wiernych poprowadzono również w różnych językach. Po powrocie młodzież przemaszerowała głównymi ulicami Opola na festiwal młodzieży. Po kilku dniach pobytu pielgrzymi ruszyli do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Więcej zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży na Opolszczyźnie w galerii "Musisz to zobaczyć":
Przybyli tłumnie na Opolszczyznę