Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 21 stycznia 2021
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory


Nowa jakość samochodów używanych


mg 26.09.2016

Raporty analityków branży motoryzacyjnej z ostatnich miesięcy jednoznacznie wskazują, że rynek samochodów używanych w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie.


Magiczne 500 chyba działa. Jedni mówię, że to rządowe 500 plus na rodzinę, inni optują, że minus 500 opłaty za sprowadzenie samochodu. W czerwcu br. import używanych samochodów osobowych wyniósł 79 648 sztuk, co daje 18 procent więcej niż rok temu. To największy czerwcowy wynik od 2008 roku - podaje Instytut Samar.

W pierwszym półroczu importowano 448 tys. używanych samochodów. Instytut prognozuje, że w tym roku przekroczenie pułapu 900 tys. sztuk jest niemal pewne. Jednak po ostatniej publikacji „Wraki Polskie” w tygodniku Polityka, warto przyjrzeć się z bliska, które „używki” można kupić ze spokojnym sumieniem.

Najważniejsza przy zakupie samochodów używanych jest znajomość źródła. Decydując się taką transakcję, dobrą opcją jest skorzystanie z oferty programów importerskich. Co to takiego? To samochody oferowane przez autoryzowane stacje dealerskie - pochodzą z wiarygodnych miejsc, jakimi są centrale marek. Takie pojazdy oferuje swoim klientom Grupa Wróbel, dealer marki Mercedes-Benz.

- Mamy największy stock samochodów używanych w Polsce - mówi Jarosław Hryniuk, Kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Używanych w Grupie Wróbel. - W tej chwili to 150 aut, osobowych i dostawczych, które sprzedajemy w pięciu oddziałach w całej Polsce. Od niedawna także na Pomorzu, w Straszynie k. Gdańska - kontynuuje. - Zadowolonych klientów jest coraz więcej, widać to na liczbach - w przeciągu czterech ostatnich lat nasza firma notuje roczny wzrost sprzedaży na poziomie 46% - kończy Hryniuk.

Samochody, które oferuje swoim klientom Grupa Wróbel, pochodzą z dwóch źródeł: polskiej sieci Mercedes-Benz i zagranicznego koncernu Daimler AG. Zazwyczaj są to modele, których wiek nie przekracza dwóch lat. Oferowane pojazdy są weryfikowane pod kątem napraw blacharsko-lakierniczych oraz posiadają raport ze sprawdzenia stanu technicznego. Z reguły to pojazdy demonstracyjne, jednoroczne, firmowe lub pochodzące w wynajmów krótkoterminowych. Na każdy z nich może być udzielona gwarancja Mercedes-Benz. Decydując się na zakup takiego auta zyskujemy wysoką jakość marki premium i nierzadko bardzo bogate wyposażenie w korzystnej cenie.

W ofercie Grupy Wróbel znajdują się również samochody starsze niż 2 lata. To auta, pochodzące z odkupu od klientów, z kompletną historią i możliwością uwzględnienia dodatkowej gwarancji CarGarantie. Pakiet gwarancyjny, to istotna wartość dodana dla transakcji sprzedaży, zwłaszcza samochodu używanego. To daje klientowi większe poczucie bezpieczeństwa, które wynika przede wszystkim z ograniczenia ryzyka ponoszenia nieprzewidywanych wydatków na naprawy. Pojazdy z gwarancją CG cieszą się dużym zainteresowaniem również ze względu prosty i szybki proces realizacji napraw. W przypadku wystąpienia usterki wystarczy kontakt z dealerem, wówczas autoryzowany serwis zdiagnozuje problem i rozliczy się bezpośrednio z CG. Klient jest więc zwolniony z jakichkolwiek formalności.

Grupa Wróbel daje też możliwość pozostawienia starego samochodu w rozliczeniu i zakupu nowego, młodszego, ale również używanego - used for used. Do wszystkich sprzedawanych pojazdów przygotowywane są atrakcyjne oferty finansowania oraz ubezpieczenia.

„Używane” wcale nie muszą wpisywać się w niepochlebne standardy niektórych polskich komisów. Bogata oferta autoryzowanych punktów dealerskich z pewnością stanowi atrakcyjną i przede wszystkim solidną alternatywę, z którą warto się zapoznać przed ostateczną decyzją zakupu.

Grupa Wróbel posiada pięć oddziałów, w których prowadzi sprzedaż samochodów używanych:

  • Wrocław, ul. Klecińska 155, tel. 777 100 843
  • Opole, ul. Wrocławska 45, tel. 777 100 383
  • Częstochowa, ul. Spadowa 4, tel. 777 100 914
  • Zielona Góra, Przylep 22-go Lipca 86b, tel. 777 100 290
  • Straszyn k. Gdańska, ul. Starogardzka 24, tel. 777 100 714