Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Niemodlin chce obwodnicy


ap 28.10.2016

Wszyscy posłowie w Sejmie otrzymali pisma od burmistrz Niemodlina Doroty Koncewicz z apelem o rozpoczęcie budowy obwodnicy miasta.


Ruszyła kampania spotowa na portalach społecznościowych dotycząca konieczności budowy obwodnicy Niemodlina. W imieniu mieszkańców Niemodlina burmistrz Dorota Koncewicz zwróciła się do 460 posłów z prośbą o wsparcie działań związanych z przyspieszeniem decyzji dotyczącej rozpoczęcia budowy obwodnicy.

Przypomnijmy, że wieloletnie starania i prace związane z przygotowaniem tej inwestycji sprawiły, że plan jej realizacji znalazł się w programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Obecnie po raz kolejny weryfikowana jest dokumentacja techniczna, która ma być gotowa do końca roku. Jak wynika z informacji GDDKiA, decyzje środowiskowe zostały przedłużone. Pozostała dokumentacja wymaga aktualizacji. Brak uruchomienia środków finansowych powoduje niebezpieczeństwo opóźnienia realizacji kluczowej dla gminy Niemodlin, jak również dla województwa opolskiego inwestycji.

Kampania spotowa odbywa się pod hasłem: „Niemodlin potrzebuje OBWODNICY”.