Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona


Opole zamienia się w mały Amsterdam


wira 05.07.2019

W Opolu w marcu najchętniej rowery wypożyczano we wtorek, 28 marca (555 razy). Najpopularniejszą samoobsługową stacją wypożyczeń był Plac Wolności.


Od 1 do 30 marca rowery Opole Bike wypożyczono 7108 razy. W ostatnim miesiącu w systemie zarejestrowało się 540 nowych użytkowników, co daje łączną sumę 18 225 użytkowników rowerów miejskich w Opolu.

Równolegle z Opole Bike wystartowały m.in. systemy Nextbike w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. - Łącznie w tym roku w całej Polsce dokonano już przeszło 721 tysięcy wypożyczeń - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Opole Bike. - To pokazuje, że mimo zmiennej pogody Polacy chętnie przesiadają się na rowery. Przybyło nam prawie 50 tysięcy nowych użytkowników, co daje łączną liczbę 984 tysięcy osób korzystających z systemów rowerowych w całej Polsce. Jestem pewien, że w najbliższych dniach będzie nas już ponad milion.

W tym roku do miast, których mieszkańcy mogą korzystać z rowerów miejskich Nextbike Polska dołączają m.in. Gliwice, Radom, Zgierz, Kędzierzyn Koźle, Pszczyna, Tychy i Siedlce. W Opolu średni czas wypożyczenia jednego roweru to 15 minut i 39 sekund. Średnio, każdy ze 198 rowerów został wypożyczony ok. 36 razy.