Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 10 grudnia 2023
Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii


Opolskie bez tajemnic - ruszył cykl spotkań


koma 08.02.2018

Pierwsze spotkanie odbyło się w Leśnicy. Poświęcono je ?Starym i nowym zwyczajom bożonarodzeniowym w Leśnicy i okolicy?. Prelekcję wygłosiła prof. Joanna Rostropowicz.


1 grudnia tego roku Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim rozpoczęło realizację projektu „Opolskie bez tajemnic” poświęconego historii lokalnej. Jego celem jest przybliżenie bogatej i złożonej historii regionu. Wszystko to dzięki głosom oddanym przez mieszkańców powiatów: strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego w ramach pierwszego Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. To oni zadecydowali, że zależy im na cyklu spotkań, na których będzie można poznać skrywane tajemnice regionu.

W trakcie dziesięciu wycieczek po subregionie, miłośnicy Opolszczyzny wezmą udział w degustacji lokalnych produktów kulinarnych. Program podróży będzie stanowić podstawę opracowania przewodnika turystycznego „Spacerownika”. Projekt zakończy się w czerwcu 2018, realizowany jest przez TSKN w partnerstwie merytorycznym z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.